آخرین نظرات
  Home صفحه اصلی

  مهموئی (بیرجند)

   

  نمایی جدید از مزار آقای میرعباس در روستای مهمویی که به همت آقای علی مقبلی نورپردازی شده است

  -----------------------------------------------------------------------------


  mahmooei-photo-3

  پایان مراسم شبیه خوانی در اربعین 1381 قمری مصادف با 12 مرداد 1340 شمسی - روستای مهموئی
  ارسال تصویر: آقای حسنی مهموئی - برای دیدن نسخه ی بزرگتر اینجا کلیک کنید (نسخه ی بزرگتر).


   

  مردمان شریف و دوست داشتی مهموئی، سلام،

  مدتی است با جمعی از دوستان در این اندیشه ایم تا با یاری و همکاری همه ی شما فرهنگ اصیل و شیرین دیار مهموئی را در جایی ثبت کنیم تا این دارایی ارزشمند و گرانبها برای نسل های آینده حفظ شود و لحظات تلخ و شیرینی که بر این سرزمین گذشته است در خاطر آیندگان باقی بماند. از همین رو و در قدم اول این پایگاه را راه اندازی کردیم تا شما بتوانید از طریق آن اطلاعات و دانسته های خود و اقوام و آشنایان خود را در رابطه با مهموئی درج نموده و در اختیار سایرین قرار دهید.

  در قدم های بعدی و پس از جمع آوری اطلاعات به میزان کافی، مطالب به صورت طبقه بندی شده و مرتب بر روی سایت و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

   

  برای ارسال اطلاعات چند راه وجود دارد:

  1- می توانید روی هر یک از لینک های سمت راست این صفحه کلیک نموده و در زیر پرسش ارائه شده، اطلاعات خود را به صورت نظر بنویسید. این نظرات بعد از مدت کوتاهی بر روی سایت نمایش داده خواهد شد. لطفا در هنگام درج نظر حتما نام و نام خانوادگی خود را نیز درج نمایید تا اگر نیاز بود اطلاعات تکمیل شود امکان شناسایی نویسنده وجود داشته باشد.

  2- می توانید فرم اطلاعاتی را از این قسمت دانلود کرده، سپس مطالب مورد نظر را در آن تایپ کرده و برای ما ایمیل کنید.

  3- می توانید فرم را پس از دانلود پرینت گرفته و به صورت دستی تکمیل نموده و سپس در اختیار مدیریت حسینیه در مشهد قرار دهید.

  4- برای ارسال تصاویر می توانید از این لینک استفاده کنید. لطفا در هنگام ارسال تصاویر، اطلاعات مرتبط را با دقت درج نمایید.

  توضیحات بیشتر در هر مورد در صفحات مرتبط درج شده است.


  امیدوارم این حرکت ابتدایی بتواند زمینه ی مستندشدن تاریخ و فرهنگ این خطه ی زرخیز از جنوب خراسان را فراهم آورد و هدیه ای آگاهی بخش برای نسل های آینده باشد. در پایان دوبیتی آقای علی میرزایی را به خدمت شما تقدیم می کنیم که سروده اند:

  مهمویی اگرشده نگینی به کویر

  گردیده به جمع قریه ها ماه منیر

  از همت مردمان سخت کوش بود

  آن مردم با فراســـــــت و با تدبیر

   

  قربون شما

  جمعی از مردمان هم ریشه ی شما